Stressz
Tudtad, hogy hazánkban az emberek 40%-a közepes mértékű stressztől szenved? És azt, hogy ők 40%-kal több időt töltenek betegállományban, mint mások? Nem hangzik túl jól, ebben egyetérthetünk.
A stressz olyan pszichológiai és élettani funkció, mely akkor jelentkezik, ha intenzíven ható, külső és/vagy belső megterhelő események hosszabb időn át (esetleg be nem látható ideig), és/vagy ismétlődő módon megzavarják a mindennapi egyensúlyt. Ahogy az említett statisztika is mutatja, sajnos napjainkban meglehetősen nagy az aktualitása.
Legtipikusabb tünetei közé tartozik a feszültség, idegesség, magas vérnyomás, alvásproblémák, krónikus aggódás, emésztési zavarok, pihenési képtelenség, érzelmi labilitás.
Itt a helyed, amennyiben tapasztalod az alábbi stresszorok valamelyikének áldatlan hatását:
traumatikus események
aktuális élethelyzet nehézségei
befolyásolhatatlan, bejósolhatatlan életesemények hatásai
tartós/komoly betegség
munkahelyi problémák (egyik leggyakoribb stresszor)
kihívások, próbatételek, amelyekkel nehéz megküzdeni
életciklus változásával járó diszkomfortérzet (pl. munkahelyváltoztatás, költözés, megházasodás, gyerekvállalás)
belső konfliktusok, az érzelmi élet instabilitása
A hosszú távon fennálló, krónikus stressz káros hatással lehet az egészségre, és olyan problémákhoz vezethet, mint a tartósan rossz közérzet, a szorongás, a depresszió, a szív- és érrendszeri betegségek, a pánikbetegség vagy az immunrendszer gyengülése. Látszik tehát, hogy esszenciális a stresszkezelési stratégiák elsajátítása a mentális és fizikai egészség megőrzése érdekében – ebben tud segíteni a pszichológusod.
Empatikus, elfogadó és képzett pszichológusok, akik ítélkezésmentesen hallgatnak meg Téged.